Kovo 16-oji yra Lietuvos nacionalinė šventė, vadinama knygnešio diena, kuri švenčiama, kad pagerbtų Lietuvos tautinio atgimimo laikotarpio herojus - knygnešius. Ši diena yra skirta atminti knygnešystės tradiciją, kurią Lietuvos tauta palaikė nuo XIX amžiaus vidurio iki XX amžiaus pradžios, pernešdami knygas ir dokumentus, kurie buvo draudžiami carinės valdžios. Knygnešystė prisidėjo prie lietuvių kultūros ir kalbos išsaugojimo, kai buvo uždrausta lietuvių kalba, o knygos buvo vienintelis būdas išmokti skaityti ir rašyti lietuvių kalba.
Knygnešio diena yra ypatinga Lietuvos kultūros ir istorijos šventė, kuri pabrėžia Lietuvos tautinį ir kultūrinį paveldą, bei primena knygnešių drąsą ir jų indėlį į Lietuvos tautos atgimimą. Šią dieną Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai, koncertai, knygų mugės, knygų pernešimo žygiai ir kiti susiję renginiai, skirti pagerbti knygnešių paveldą ir priminti jų atkaklumą ir ryžtą išsaugoti Lietuvos tautinį paveldą.
Knygnešio diena yra svarbi Lietuvos istorijos ir kultūros šventė, kuri pabrėžia knygos ir raštingumo svarbą, kaip reikalingus elementus formuojant tautos savivertę ir bendruomenės kultūros tradicijas. Tai ypatinga diena, kuri primena, kad kultūros paveldas yra tautos dvasios dalis ir turime jį saugoti ir perduoti ateities kartoms.